Ezin WK- pomysł i nabór chętnych

Luźne rozmowy na dowolne tematy
Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Ezin WK- pomysł i nabór chętnych

Postautor: Rydyger » pn lut 06, 2017 10:09 pm

Kochani. Sprawa jest prosta. po raz kolejny zwraca się do mnie ktoś z pomysłem aby zrobić zina w oparciu o webkomiksy. Powoli nabiera to kształtu który zaraz Wam przedstawię. Jak już sie z nim zapoznacie, to zapraszam do dyskusji. Można zgłaszać pomysły, a co ważniejsze chęć współpracy.

• Zbierając wszystkie pomysły w całość zin miałby być tworem równoległym do portalu. W grę wchodzi np pdf, bo wątpię by większa moderacja strony wchodziła w grę. Zwłaszcza, że portal czekają duże zmiany.
  • Trudno powiedzieć,czy miałby to być miesięcznik czy kwartalnik ponieważ nie wiemy ile osób będzie chciało zaangażować się w projekt.
  • Myslę, że na początek kwartalnik nie byłby taki zły. Każdy zaangażowany miałby dość czasu by coś przygotować bez poświęcania innych rzeczy którymi się zajmuje. Ponadto myślimy o tym by na jego łamach publikować wybrane komiksy z WK. Tylko te najlepsze oraz te dobrze zapowiadające się. Recenzować nowości, wydarzenia ze świata komiksu, może jakieś wywiady i przedstawiać nowych twórców.
  • Ma być to zin w którym każdy będzie chciał się znaleźć. Dzięki temu promocja nowych artystów będzie znacznie ułatwiona niż całego portalu a ten i tak zyska rozgłos, bo to będzie najprostsza droga by znaleźć się w magazynie ;)
  • Kwartalnik uważam za dobry pomysł na początek również dla tego, że nie aktualizujemy komiksów aż tak często, a forma cyfrowa nie ogranicza nas co do ilości stron
  • Trudno powiedzieć ile osób potrzebujemy do stałej (to ważne) współpracy. Zależy to z pewnością od stałych działów jakie by się w nim znajdowały.
  • No i przydałby się jakiś mistrz PS i mistrzyni od projektowania logo ( ;) ). Zin ma być atrakcyjny również pod tym względem. Wiadomo. Może być tworzony amatorsko co zgadzało by się z konwencją ale myślę, że można to jakoś pogodzić.
  • Na koniec dodam, że jest możliwa opcja medialnego patronatu nad pismem, więc pisząc o łatwiejszej promocji nie było na wyrost ;)

To by było na tyle. Otwieram dyskusję xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Re: Ezin WK- pomysł i nabór chętnych

Postautor: Rydyger » pn lut 06, 2017 10:45 pm

Zvyrcomics zadał mi pytanie na privie ale pozwolę sobie je tutaj zacytować. Być może podsunie to komuś pomysł lub rozwiąże wątpliwości.
(...) Byłyby publikowane tam nasze prace z webkomiksy czy jakies krotsze formy?

Można organizować konkursy na krótkie formy ale docelowo myślimy o przedstawianiu dobrze zapowiadających się artystów. Może nie całe serie komiksowe ale np rozdział pierwszy/ pilotażowy. Odsiałoby to tych już wprawionych od zaczynających swoją przygodę.
Zin by zyskał na wartości i dzięki temu łatwiej by sie promowało zarówno ich jak i portal
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » wt lut 07, 2017 5:59 am

ja osobiście polecałabym by robić konkursy na okładki do zina ;) a jeśli nikt nie wygra brać te co pozostały z poprzednich konkursów. Na chwilę obecną mamy masę okładek już zrobionych z konkursów na obrazki miesiąca który nie do końca nam wypalił. Znam jeden taki zin co jest właśnie magazynem online i posiada tylko polskie komiksy, od niedawna wydany i współpracuje z waneko. Trzeba będzie znaleźć na prawdę dobrego partnera i na prawdę do tego przysiąść. Ja tam mogę co jakiś czas podsyłać okładkę ;)
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » wt lut 07, 2017 11:09 am

Pomysł nie jest zły raz na jakiś czas.
Nie chcemy konkurować z jakimiś innymi zinami. Można postarać się o współpracę lub wzajemną reklamę ;) Nie ma co przesądzać o sile naszej promocji póki nie mamy jeszcze nic namacalnego czy nawet jednego nr.
Obrazek

Awatar użytkownika
suzigama
Kontaktowanie:

Postautor: suzigama » wt lut 07, 2017 3:34 pm

Chętnie bym pomogła ale nie wiem czy potrafiłabym cokolwiek pożytecznego zrobić :/
"..."

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » wt lut 07, 2017 4:25 pm

No nie przesadzaj ;)
Jak na razie nie ma tutaj specjalistów od wydawania gazet xD Na początek wystarczą chęci i zaangażowanie. To kto zajmie się dokładnie czym zależny od liczby zaangażowanych w projekt, umiejętności i działów.
Na chwilę obecną każda pomoc jest mile widziana. Jak chcesz, to pomyśl jakie działy mogłyby znaleźć się w zinie i którym lub czym chciałabyś się zająć.
Obrazek

Awatar użytkownika
suzigama
Kontaktowanie:

Postautor: suzigama » wt lut 07, 2017 5:49 pm

W sumie to najbardziej jara mnie tworzenie komiksów tradycyjnymi metodami. Kartka i tusz to jest to co lubię :D Może mogłabym zająć się czymś związanym z taką tematyką?
No bo w tym zinie będzie się chyba znajdowało coś oprócz rozdziałów komiksów, jakieś artykuły itp. Myślę, że to mogłoby być ciekawe urozmaicenie. Jakieś recenzje amatorskich komiksów, artykuły o grafice komputerowej i tradycyjnej w komiksie. No wiecie, coś co zaciekawi początkujących i się im przyda ;)
To takie tam moje luźne sugestie :V
"..."

Awatar użytkownika
Człowiek Zworka

Postautor: Człowiek Zworka » wt lut 07, 2017 10:20 pm

Ja jestem początkujący, nie dostanę się na zina, ale jak dostanę jakieś polecenie to z chęcią pomogę (w miarę możliwości oczywiście :P )
"I do things my own way! So don't give me any lip about it! 8-) " - Roronoa Zoro

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » wt lut 07, 2017 11:13 pm

myślę że każdy z nas powinien mieć możliwość dodania swoich komiksów do zina, nie panikuj. Ale jeśli chodzi o pisanie czegokolwiek to mogę raz na ruski rok napisać poradnik jak zrobić scenariusz do komiksu i go zrealizować :P tyle z mojej strony, no i mogę okłądki tworzyć. nie koniecznie z moimi pracami :)
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » śr lut 08, 2017 1:40 am

Lomcia no nie do końca właśnie. Nie mówię akurat o Zworce ale w zinie maja byc tylko najlepsze prace. Na tym to właśnie polega, ze ma być to wizytówka portalu. Marka sama w sobie, gdzie każdy będzie chciał się znaleźć . Sądząc po Twoich komentarzach nie bardzo to rozumiesz :/
Owszem można organizować konkursy i dawać szansę na zaistnienie tym młodszym ale zin nie ma być śmietnikiem ale klasą, nr 1. Szczytem rankingów, a nie gazetka szkolna gdzie każdy coś tam wysra, bo ostatecznie jedynie podtarcie sie tym zostanie. Mam nadzieję że już rozwiałem wątpliwość.

Oto w wielkim skrócie kilka proponowanych działów.
  • Świat komiksu czyli wywiady ze znanymi ludźmi, relacje z ewentów itp.
  • Komiks numeru, recenzja przedstawienie autora i jego stron internetowych itp. Dodatkowo krótkie (kilku zdaniowe) recenzje niektórych nowości na portalu (np nowych rozdziałów, co motywowałoby autorów)
  • Porady dla początkujących i średnio zaawansowanych.
  • Nowości z portalu czyli co na to admin
  • śmieszkowo, czyli dowcipy, historyjki itp. Dział wiecznie otwarty dla każdego kto wyróżnia się poczuciem humoru. Każda doceniona praca będzie publikowana.
  • konkursy

Nazwy stałych działów się wymyśli. Chodzi o to by były z przymrużeniem oka. Do tego coś o czym wspomniała Lomcia czyli dział w którym docenimy fajny tekst, inicjatywę, czy coś innego czym wyróżnia się autor na tle innych. Autor który komiksem może nie powala ale ma to coś swojego czym warto się podzielić.

EDIT:
Teraz sprawa obsady. Na dzień dzisiejszy
1) Jest zajęta ale każdy kto będzie miał możliwość relacjonowania takich imprez jest mile widziany
2) Jedna osoba zainteresowana, a na drugą czekam na odp.
3) Tu są już dwie osoby
4) no wiadomo że zajęte- w grę wchodzi jedynie opracowanie formy
5) to można zrobić metodą głosowania redakcji- śmieszne puszczamy, nie śmieszne odkładamy (Mam na uwadze dwójkę, która robi świetne paski, więc stały element już jest ale pasków nigdy dość ;) Poza tym czekam z tym na sam koniec)
Ponadto mam na oku trójkę autorów na stałą współpracę.
6) konkursy myślę by były wybierane metodą otwartą. Nagroda publiczności w głosowaniu na forum i nagroda redakcji
7) Korekta- już zajęte
Do tego potrzeba grafika który chociaż wesprze fachową radą, lub zaprojektuje design pisma

Jeśli macie jakieś pomysły to walcie śmiało
Obrazek

Wróć do „Offtop”