Najlepiej promować się na fejsie czy tłicie?

Luźne rozmowy na dowolne tematy
Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Najlepiej promować się na fejsie czy tłicie?

Postautor: lomcia » ndz gru 25, 2016 4:33 pm

Hej. Poruszyłam ten temat z Rydygerart na fejsie. Ostatnio wkurza nas, że została zablokowana możliwość śledzenia postów innych bezpośrednio z twojego własnego fanpejdźa. Ile ja się namęczyłam by mieć te 99 lajków :< i by być aktywną. Ostatnio szukałam alternatywnej strony społecznościowej gdzie ludzie też zaglądają. By się reklamowac. Wiadomo, że to, iż masz strone własną nie znaczy, że ludzie do niej zaglądają, bo może nawet o niej nie wiedzą. I tak se gdybyałam z Rydygerem i w sumie tłit. Więc pytanie do was. Tłit czy fejsbuk. A może macie inny pomysł. Myślę, że same webkomiksy powinny się zainteresować tłitem :P
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Re: Najlepiej promować się na fejsie czy tłicie?

Postautor: Rydyger » ndz gru 25, 2016 7:04 pm

Fajnie, że zadajesz pytanie tutaj. Mnie wkurza, że wystarczy publikować niewłaściwe treści (takie anty liberalne) by Fejzbuk ciął zasięgi na fanpage'u. W efekcie ludzie którzy śledzą FP widzą moje posty z baaaardzo dużym opóźnieniem nawet kilkumiesięcznym! Do tego nie mam powiadomień o odpowiedziach na komentarze itp. To frustrujące, że chcąc być w kontakcie np z Lomcią, to muszę regularnie sprawdzać wszystkie jej posty :/ Zastanawiałem się nad "ptoszkiem" ale obawiam się, że on może rządzić się podobnymi prawami. Do tego z moich znajomych nikt nie ma konta na Tweeterze więc sądzę, że mało kto ma konto :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Papercat

Postautor: Papercat » pn gru 26, 2016 10:36 am

Facebook jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem do informowania osób już znających Twoją twórczość.
Warto jest mieć profile na różnych portalach społecznościowych, o ile ma się na tyle oddanych czytelników, że jest pewność, że będą Twój nowy profil śledzić. Twitter ma ten problem, że nie jest tak popularny jak Facebook + służy raczej do pisania krótkich przemyśleń i obserwacji, trochę więc ogranicza autora co do tego, co może napisać. Cóż, jest jeszcze Instagram (z którym styczności bezpośrednio nie miałam, więc wybaczcie jeśli coś nakłamię), który służy głównie do publikowania zdjęć, myślę że publikowanie rysunków też by było okej. Tutaj jest ten plus, że ludzie korzystają z tagów, więc może gdyby odpowiednio tagować posty to ktoś nowy by wpadł. No i oczywiście polecam, o ile jeszcze nie macie - Deviantarta. Powinien być najlepszy jeśli chodzi o utrzymanie kontaktu pomiędzy autorami + jest jakąś realną metodą promocji.

Awatar użytkownika
Człowiek Zworka

Postautor: Człowiek Zworka » wt gru 27, 2016 1:40 pm

Posiadam konto na deviantart, duckwebcomics.com (oczywiście komiks tłumaczony na język angielski) no i fejsa, ale i tak nie ma żadnego odzewu. Nie wiem, czy zależy to od kiepskiej promocji komiksu, czy to komiks jest tak kiepski, że aż obojętny dla każdego. Trochę kombinowałem i podsumowując za cholerę nie wiem jak trafić do osób, chociażby po to, by wytłumaczyli mi, że moja praca nie ma najmniejszego sensu.
"I do things my own way! So don't give me any lip about it! 8-) " - Roronoa Zoro

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » śr gru 28, 2016 1:58 am

Ja myślę, przeglądając tak internety, że internety są zawalone tymi wszystkimi skanlacyjnymi stronami że nikt nie myśli o polskich twórcach.
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Obrazek

Enes

Postautor: Enes » śr gru 28, 2016 5:33 am

Faktycznie jest przesyt i bardzo ciężko się przebić z czymś do ludzi. Ale wiedzieliśmy na o się decydujemy wybierając tak niszowe zajęcie jak tworzenie komiksów ;) trzeba to robić dalej jeśli się to kocha.Wam dziękuję,że jesteście i się wam chce.

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » śr gru 28, 2016 11:22 am

nam się zawsze chce :D hahaha. Ja np umieszczałam jakiś czas komiksy na smackjeeves ale tam same komiksy o gejach, istna gejooooozaaaaa. na the duck też ciężko się przebić ale raczej szmira. comicfury daje niewielkie możliwości, ale wszystko jest obcojęzyczne a nam zależy by dotrzeć do polskiego społeczeństwa.

Obrazek

Enes

Postautor: Enes » śr gru 28, 2016 3:28 pm

I o to chodzi! :D pomimo królowania internetu,to wydaje mi się,że komiks papierowy jest nadal formą najbardziej uznawaną.Jeśli coś wychodzi na papierze to jest to bardziej zauważone.No i niestety dość kosztowna to impreza.Wydanie zina z krótkimi komiksami różnych twórców było być może jakimś pomysłem.Nie wiem format A5,skala szarości lub czarno-bały.

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » śr gru 28, 2016 5:29 pm

Masz niewątpliwie rację ale zwróć uwagę na cenę tej "bardziej uznawanej formy " 30-50+ zł za komiks to jakiś koszmar! To samo z książkami. Co gorsza forma elektroniczna wcale nie jest tańsza. Bywa, ze czasopisma (np. Men's health) jest droższy cyfrowo niż w tradycyjnej wersji!
Jest jeszcze kilka opcji ale ich temat rozpisze się jak zbadać je nieco dokładniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » czw gru 29, 2016 12:37 pm

chciałabym wydać mój komiks ale to kupa kasy O<O

Obrazek

Wróć do „Offtop”