Ezin WK- pomysł i nabór chętnych

Luźne rozmowy na dowolne tematy
Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Re: Ezin WK- pomysł i nabór chętnych

Postautor: lomcia » śr lut 08, 2017 8:56 am

Ja mówiłam, mogę okładki robić haha, i nie muszą być związane z moimi pracami ale również randomowymi grafikami z neta. No cóż, mało mamy tu prac na wysokim poziomie, nawet moja nie jest. To myślę, że będzie wyzwanie dla was.
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » śr lut 08, 2017 12:54 pm

Zgadzam się z Tobą ;) Dlatego próbuję zaangażować ludzi "z tzw środowiska", dziennikarzy, ale także szukam zawodowych grafików lub takich na wysokim poziomie którzy zaprojektowali by layout na równie wysokim poziomie. Szukam ludzi którzy być może są na naszym portalu, którzy takich ludzi znają, lub co lepsze sami zajmują się zawodowo czymś co może się przydać przy tworzeniu zina. Nie wykluczam nikogo. Chciałem jednak zaznaczyć, że wolałbym uniknąć gazetki szkolnej. Moim targetem jest jakość.
Zapamiętam sobie Twoją propozycję i wrócę do niej jak już będziemy mieć coś namacalnego.
Muszę przyznać, że zapowiada się to naprawdę ciekawie- od kilku dni nie mogę zająć się praktycznie niczym innym.
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » śr lut 08, 2017 6:46 pm

Ostatnio mój znajomy strasznie narzekał że nie ma zinów takich z prawdziwego zdarzenia. Powiedziałam mu o tej akcji, że może doradzić jak zrobić taki zin. Podałam mu link tutaj. Może jak się zdecyduje to pomoże :P
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Obrazek

Awatar użytkownika
Nobudejmien

Postautor: Nobudejmien » czw lut 09, 2017 11:39 pm

Nie powiem pomysł ciekawy. Mam znajomego grafika ( który już zdąrzył co nieco opublikować na webkomiksach) zawsze mogę podpytać go czy nie strzelił by jakiegoś projektu loga czy czegoś innego w wolnej chwili ;) (Nic nie obiecuję ale zawsze warto spróbować) ^^
Zastanawia mnie tylko jeden fakt... na stronie jest zaledwie garstka osób na tyle aktywnych by dany zin miał jakikolwiek kontent. Jak rozwiązać taki problem? By w efekcie końcowym na ramach zinu nie figurowały wciąż te same osoby? Bo z obserwacji, można śmiało wywnioskować, że rotacja autorów na stronie jest średnia, a ich aktywność czasami ogranicza się zaledwie do wrzucenia jednego rozdziału czy dwóch. Nie wspominając, już o samej jakości niniejszych prac;)

Wydaje mi się, iż wpierw należało by zadbać o dobre rozpowszechnienie wiadomości o istnieniu samego portalu, wiem, że owy zin ma stanowić taką formę lecz czy nie powinnien on być jakby zwieńczeniem dorobku, już całkiem dobrze funkcjonującej, aktywnej społeczności ?

Od taka mała dygresja;)

Mimo wszystko, życzę powodzenia w realizacji pomysłu^^

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » pt lut 10, 2017 11:03 am

Dzięki za dobre słowo ;)
Trafnie zdiagnozowałeś problem ale przepisujesz mu nadmierną wagę. Zgodzę się z tobą co do tego, że rotacja autorów na stronie jest średnia ale nie ma sensu dziś się tym przejmować. Owszem jest to ważne gdy planuję się zin ale myślę, że szybko się to zmieni. W planach mam również zainteresowanie artystów z zewnątrz, to powinno również przyciągnąć nowych użytkowników- a to tylko jeden z kilku pomysłów. Owszem tematem każdego numeru będzie komiks z portalu ale jak już wspominałem będzie tam również inny kontent. Ponadto początkowo czasopismo będzie tylko kwartalnikiem i nie sądzę żeby szybko się to zmieniło. Plusem takiego przedsięwzięcia jest medialny patronat oraz to, że można łatwiej promować stronę mając coś do pokazania. Na dzień dzisiejszy mamy sporo materiału, którego wystarczy na co najmniej kilka numerów.
Pod uwagę Trzeba wziąć też że portal czekają duże zmiany. Na chwilę obecną nie mamy zamiaru skupiać się na jego bezpośredniej promocji. Dzisiaj ma on kilka bugów i promocja go w takiej formie byłaby szkodliwa zarówno dla autorów jak i dla samego portalu. Dlatego postanowiliśmy skupić się na artystach którzy publikują na stronie, a portal i tak zyska reklamę metodą poczty pantoflowej ;)

Jak wspominałem Przyda się każda pomoc osób doświadczonych.

Projekty możecie przesyłać na mojego Messengera:
Obrazek
Możecie skanować za pomocą appki na telefon/ tablet lub kliknąć w obrazek i pisać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » pn lut 13, 2017 2:57 pm

a co jaki projekt mamy wysłać?

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » wt lut 21, 2017 11:54 am

Sądzę, ze znalazłem złoty środek jak zrobić, by wilk był syty i owca cala, czyli jak dać każdemu szansę na pisanie do Zina.

Będzie specjalny dział dla takich osób i te najciekawsze teksty tam będziemy zamieszczać.
Myślę, ze to powinno się Wam spodobać bo nie wymaga to od Was ciągłej współpracy.

Przypominam ze wciąż przybijemy ogarniętego grafika ;)

Aha! Chętni mogą powoli coś skrobać. Na razie bezterminowo, bo jest jeszcze parę spraw do ogarnięcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » wt lut 21, 2017 11:25 pm

odnośnie komiksów które będą w Ezinie. Mam pomysł, może nie przejść ale warto wspomnieć. Jest tu wiele dobrych komiksów fabularnie, może nie z najpiękniejszą grafiką, ale nasz Ezin ma być nie o mandze/anime ale o KOMIKSIE każdego rodzaju. Point is - dużo dobrych komiksów ma zaniżone oceny, co uważam za niesprawiedliwe. Już kij z moimi komiksami, może fabułe rozwijam za wolno, ale są komiksy godne uwagi a jednak te oceny - ;/ - brzydkie. Wspomniano o systemie oceniania i że one będą miały wpływ na umieszczenie komiksów do ezina, uważam to za głupotę bo skrzyknie się paru hejterów i będą tak hejtować dobre komiksy by tylko ich kumpel co np pisze pierdoły (wiadomo o kim mowa) miał najlepszą ocenę. Pomyślałam że komiksy dodawane powinny mieć własne kryteria albo grupkę osób co by czytała komiksy zanim je umieści w e-zinie i dokonała analizy i oceny SŁUSZNEJ. Jeśli taka Rada Komiksowa by powstała, jestem gotowa jej służyć. co wy na to?

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » śr lut 22, 2017 12:13 pm

Lomcia nie przypominam sobie bym mówił ze system punktacji będzie jedynym wyznacznikiem tego czy komiks trafi do Zina
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » śr lut 22, 2017 4:50 pm

to pewnie mi się znów coś pojebało ;/ ale podtrzymuję pomysł na radę komiksową :D

Obrazek

Wróć do „Offtop”