Banery + buttony

Luźne rozmowy na dowolne tematy
Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Re: Banery + buttony

Postautor: lomcia » ndz lut 14, 2016 8:32 pm

tylko że blog.pl jest dla mnie najłatwiejszy w obsłudze :/ nie ogarniałam blogstop i innych stron. kiedyś było jeszcze socjum.pl ale padło, szkoda bo prowadziłam właśnie podobną stronę do webkomiksów :(
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » ndz lut 14, 2016 8:58 pm

Ja korzystam z Hostinger.pl (polecam link z mojej strony. podobno z polecenia są jakieś niewielkie bonusy na start) Fakt, że trzeba wpisać nazwę bazy danych i wybrać silnik na jakim się chce pracować (w większości znanych mi tu przypadków to WordPress) ale poza tym nie potrzeba większej umiejętności. Później wchodzimy na stronę i robimy to samo co na blog.pl (dokładnie tak samo wygląda) z tą różnicą, że nikt nam nie dyktuje jakie skiny czy pluginy możemy ale instalujemy sobie co chcemy i jak chcemy z tysięcy dodatków jakie są dostępne na tę platformę. Instalacja prosta jak budowa cepa.
Powiem Wam, że miałem kilka stron o szerokim spektrum tematycznym i korzystałem z większości darmowych hostingów. Zaczynałem jako laik na tych "gotowcach" i zawsze wcześniej czy później doskwierały mi ograniczenia narzucane przez usługodawców. Z czasem dotarło do mnie, że płacenie jakichkolwiek pieniędzy za coś co jest banalne a do tego darmowe gdzie indziej mija się z celem.
Ja wybrałem Hostinger ale dobrym jest też cba.pl choć "cba" ma opóźnione aktualizacje WordPressa i te nie zawsze chcą przejść pomyślnie. O Joomli już nie wspomnę. Hostinger lubię za stabilne serwery.

Na koniec zapewniam Was. Czasem warto uwierzyć w siebie i spróbować swoich sił. Instalację strony robi się raz i nie jest to skomplikowane a płatne odblokowanie opcji darmowego przecież silnika to żarty jakieś.
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » ndz lut 14, 2016 9:20 pm

jest szansa pzetransferowania danych z jednej webki na drugą?
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » pn lut 15, 2016 10:15 am

Jest to możliwe ale niestety nie wiem, czy onet nie poblokował niezbędnych do tej operacji opcji dostępu do FTP i Bazy Danych. Jeśli tak to pozostaję Wam już tylko żmudne przenoszenie (kopiuj, wklej) wpisów na nową domenię. Datę publikacji można zmienić oczywiście by zgadzała się z rzeczywistą ale w takim układzie wszystkie ustawienia (w tym przypadku to może i nawet lepiej) idą się kochać. Niestety jedynym nad czym (myślę) możecie ubolewać to komentarze. Tych niestety już nie odzyskacie.
Sam nie raz stałem przed podobnym dylematem i podejmowałem jedyną słuszną decyzję :P Lepiej teraz niż później, a życzliwi ludzie i tak zostawią komentarz raz jeszcze ;)

Acha! Bym zapomniał. Jestem pewien, że te same szablony stron znajdziecie w WordPressie nowym ale jeśli robiliście jakieś grafiki na poprzednią to przed jej zamknięciem warto je skopiować. Samą witrynę też radziłbym zamknąć dopiero za kilka tygodni/ miesięcy (w zależności jak długo funkcjonowała) z jedną jedyną kartą informacyjną, że blog został przeniesiony pod dany adres. Blog.pl pewnie nawet takiej opcji Wam nie zostawił by automatycznie przekierowywać :/ Swoją droga niezła polityka "poblokować i uzależnić- nie odejdą bo za dużo kłopotu, a jeszcze zapłacą za coś co jest normalnie darmowe" XD
Jaja jak berety
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » pn lut 15, 2016 12:33 pm

popatrze na to na weekend może, długo robiłam blog.pl bo dziecko wymaga opieki, szkoła, praca... :/ zobaczymy jak to bedzie

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » pn lut 15, 2016 7:03 pm

Spoko. Jak będziecie potrzebować pomocy, to postaram Wam się pomóc.
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » wt lut 16, 2016 9:24 am

tak patrzem i sem myślę, darmowy hosting, dużo miejsca, super, ale co jak mi go zabraknie? mogę go upgreadować? 19zł meisięcznie w sumie to nie dużo jeśli rzeczywiście będę chciała poważnie zająć się tą stroną :3

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » wt lut 16, 2016 6:03 pm

Ja witrynę na Hostingerze mam już od ponad półtora roku (jak nie dalej). Do dyspozycji na witrynę i media mam 2000MB (tak właśnie nie są to pełne 2GB) ale pomimo 7,5 tysiąca plików w tym 3tys. plików graficznych (witryna miała wiele obliczy ;) reszta plików to WordPress) nie wykorzystałem nawet 1/4 z tej przestrzeni :D
Plan Biznes (bo ten kosztuje 19,99) nie opłaca się na prowadzenie bloga. Od planu Premium (8,99) różni się jedynie codziennymi kopiami bezpieczeństwa (a nie cotygodniowymi) i "Super stabilnymi serwerami". Chyba naprawdę muszą być super stabilne bo na darmowym jest dobrze :D
No i są dostępne certyfikaty SSL- nigdy się tym nie bawiłem...
Obrazek

Rinnelis
Site Admin

Postautor: Rinnelis » ndz maja 01, 2016 1:29 pm

Hej. Dla zainteresowanych blogiem, moge postawic np. wordpressa, ktory by mogl zamienic obecnie istniejaca strone autorska. Blog bylby w poddomenie tak jak obecne podstrony. Dajcie znac czy ktos jest zainteresowany takim czyms.

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » ndz maja 01, 2016 7:38 pm

Bardzo ciekawy pomysł.
Obrazek

Wróć do „Offtop”