Sai - co o tym sądzicie?

Luźne rozmowy na dowolne tematy
Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Sai - co o tym sądzicie?

Postautor: lomcia » ndz sty 10, 2016 11:04 pm

Ok, ponieważ ciężko mi się na moim lapku porusza w Manga Studio (muszę uzbierać na nowy sprzęt) postanowiłam spróbować sił w Paint Tool SAI. Oto wynik pracy nad jedną ze stron (oczysiście nie dokończona jeszcze, w trakcie tworzenia). Co sądzicie, lepiej?
Obrazek
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Odwiedź mnie po więcej stron komiksów na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Re: Sai - co o tym sądzicie?

Postautor: lomcia » czw sty 14, 2016 10:43 am

OK, skończyłam tę stronę. Uważam że w SAI można więcej szczegułów narysować i lepiej to wygląda. Awy co sądzicie i jakich wy programy polecacie?
Obrazek
Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią. - Heraklit z Efezu

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » czw sty 14, 2016 4:15 pm

Ilość detali nie zależy od programu ale raczej od fantazji, umiejętności i DPI na jakiej się pracuje. Rysunek spoko ale nie wypowiem się więcej bo piszę z Tel wiec nie chciałbym fałszywie oceniać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Leśniewicz

Postautor: Leśniewicz » czw sty 14, 2016 7:07 pm

fantazyjnie dobrana kompozycja ,podoba mi się :)

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » pt sty 15, 2016 4:26 pm

Podejrzewam, że może i w MS można więcej zrobić ze szczegułami i detalami ale nie na moim tablecie najwidoczniej. Z tego co widziałam programy MS są dostosywane do specjalnych tabletów a nie takiego pachołka jak ja mam :P Mimo wszystko doceniam komentarze i ocenę. Chciałabym wiedzieć jakie wy stosujecie programy i jak wyglądają wasze strony po ich narysowaniu w tym programie :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » pt sty 15, 2016 5:19 pm

Cała pierwsza seria (do rozdziału piątego włącznie) "Teolteco" to Manga Studio na budżetowym tablecie NGS
Obrazek
rozmiar obszaru roboczego to A6. Wszystkie prace poza promocyjnymi jak baner zapowiadający "Drugą Planetę od Da'az" to 600DPI.
Obrazek
Wspomniany baner to 1200 DPI. Z reguły korzystam z dwóch programów- Manga Studio ( zwana też Clip Studio Paint) i Photo Shop.
Druga seria "Teolteco" to tablet Cintiq 13HD
Obrazek
Podstawą w pracy z obrazem to DPI. Jeśli zaczynacie od ręcznego szkicu na kartce papieru, to pamiętajcie by skanować go w minimum 600DPI to ułatwi Wam późniejszą obróbkę cyfrową. Owszem to zżera zasoby i moc komputera ale niestety taki już urok pracy w grafice. Im większy przygotujecie format tym lepiej wygląda on po zmniejszeniu. Pisałem już o tym przy okazji wymogów uczestniczenia w konkursie na "Najlepszy obrazek miesiąca".
P.S.
Jeśli jesteś ciekawa pełni moich możliwości z wykorzystaniem MS to polecam rozdział 9 "Teolteco". Publikacja już w ten weekend.
Tutaj link do okładki -> https://www.facebook.com/629681067137671/photos/a.642732105832567.1073741832.629681067137671/759932140779229/?type=3&theater
A jeśli jesteś ciekawa szczegółów mojej pracy nad komiksem to polecam moją stronę RydygerArt, lub dyskusję z Pauliną Chołowienko na Webkomiksach
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » pt sty 15, 2016 11:55 pm

Ja korzystam z tego tableta:
Obrazek
a używam MS 5.0
nie wiem czemu mi takdobrze w MS nie wychodzi, może dla tego że moje ręce się trzęsą i bardzoodznacza się to na komiksie (nawet widać trochę w SAI)
a taki tablet mi się marzy:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka 09

Postautor: Madoka 09 » śr maja 18, 2016 10:01 pm

Hejo. Nie wiedziałam gdzie to napisać ale tutaj chyba będzie najlepiej.
Mam problem z doborem kolorów u jednej z postaci. Chce żeby miał kolor włosów blond ale będzie pasować kolor oczu (nr2), a jak zrobię kolor włosów taki jakie ma oczy to już nie będzie blond...
I co ja mam począć :cry: ?
Załączniki
axzadzieciakaX.png
axzadzieciakaX.png (200.74 KiB) Przejrzano 3758 razy

Awatar użytkownika
Rydyger
Kontaktowanie:

Postautor: Rydyger » czw maja 19, 2016 10:25 am

Zrób balejaż :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lomcia
Kontaktowanie:

Postautor: lomcia » ndz maja 22, 2016 11:05 pm

zrób je ciemny brąz i czerń podchodzącą pod granat/fiolet i porównam :D myślę że w ciemnych będzie jemu ładniej

Obrazek

Wróć do „Offtop”